Володимир Лазаревич Саксонський (фортепіано)
Володимир Лазаревич Саксонський
(фортепіано)
Народився 8 листопада 1929 року в Одесі в родині відомого музиканта Лазаря Яковича Саксонського. Музикою почав займатися з 6 років. Музичні нахили Володимира Лазаревича проявилися з раннього дитинства. При трансляції музичних радіопередач він, будучи дитиною, починав бурхливо жестикулювати, наслідуючи диригування. Першою вчителькою музиканта була мати.
У 10 років Володимир почав професійну свою освіту в школі імені професора П.С.Столярського - у Ц.І.Мошкович по класу фортепіано. У Саксонського залишилися теплі спогади про свого викладача і про чудові уроки в шкільні роки.
Війна перервала заняття в школі і після 4-го класу навчання сім'я Саксонських переїхала до Алма-Ати. За 4 роки проживання в Алма-Аті (1942-1945), незважаючи на відсутність інструменту і постійні переїзди сім'ї з квартири на квартиру, Володимир Саксонський закінчив екстерном шкільний курс і музичне училище.
У 1945 році, після війни сім'я Саксонських повертається до Одеси і молодий музикант Володимир Саксонський вступає до Одеської державної консерваторії ім. А.В.Нежданової в клас Марії Митрофанівни Старкової - кращого викладача в консерваторії на той час. Потім він продовжив своє навчання у Людмили Наумівни Гінзбург.
Після закінчення вузу Саксонський працював 2 роки в Луганську, а в 1953 році він знову повертається до Одеси на запрошення Одеської філармонії на роботу в якості концертмейстера, а потім соліста. У 1965 році під його керівництвом було створено інструментальне тріо: скрипка, віолончель і фортепіано. Тріо користувалося популярністю в Одесі і за її межами.
Були створені програми спільно з відомими в Одесі вокалістами А.Фоменко, Н. Ткаченко. За час роботи у філармонії Володимир Саксонський гастролював по всьому СРСР. Його репертуар складав безліч творів західноєвропейських класиків, представників епохи романтизму і російських класиків.
У 2005 році Володимиру Саксонському було присвоєно звання заслуженого артиста України.
З 2007 року - лауреат муніципальної премії «Твої імена, Одеса!»