Невара Галина Іванівна (солістка-вокалістка)
Переглядів: 8 185
Дата публікації: 5 жовтня 2011 года
Початок концертної діяльності (1970 р) в філармонії м. Актюбінська (Казахстан).
Лауреат Республіканського конкурсу артистів естради (Казахстан, 1977 р.)
Напівфіналістка Всесоюзного телеконкурсу «З піснею по життю» (1978 р.)
Дипломант Всесоюзного конкурсу артистів естради (Ленінград, 1979 р.)
Почесна грамота на конкурсі пісень країн соціалістичної співдружності (Ялта, 1979 р.)
Учасниця музичного фестивалю «Дунайська весна»
Почесний член міжнародного клубу шанувальників Анни Герман «Ти - моя любов» (Москва)
Почесний гість Першого Загальнопольського Фестивалю «Танцюючі Еврідіки» (2002 р.)
Солістка Одеської обласної філармонії.
Закінчила Чимкентский педінститут культури ім. Аль-Фарабі.
У 1979 р відбулося знайомство Галини Невара з Анною Герман. Почувши пісні зі свого репертуару у виконанні Галини, Анна дає добро, благословляючи Галину Невара на виконання своїх пісень. Після того, як Анна Герман пішла з життя у 1982 році, в пам'ять про улюблену співачку Галина Невара підготувала програму «Відлуння любові» за участю найближчих друзів співачки - редактора фірми «Мелодія» А.Н. Качаліна і поета журналіста А. Жигарєва. З цією програмою Галина гастролювала по всьому Радянському Союзу. Працюючи в Алма-Атинській філармонії, Галина записує концерти на радіо і телебаченні, працює з оркестром радіо і телебачення Казахстану під керуванням К. Дуйсекеєва, випускає першу платівку (1977 р.).
Гастрольний шлях в ті роки лежав не тільки в Середній Азії і Казахстані, а й по всіх містах СРСР. Невара була частим гостем на Московському радіо і телебаченні. Знайомство і виконання пісень таких композиторів як: Е. Птічкін, В. Шаїнський, А. Пахмутова, Р. Майоров, А. Мажуков, А. Кальварський, А. Петров давали можливість Галині вибирати потрібний репертуар до душі і серця. Співачці акомпанував свого часу Ян Френкель, а пісні вона записувала з кращими естрадно-симфонічними оркестрами СРСР - А. Михайлова, Ю. Силантьєва, П. Овсянникова.
Композитор Олексій Гургенович Екімян запропонував свою легендарну пісню «Снігопад», і Галина могла би бути першою виконавицею цієї пісні, але в силу молодого віку відмовилася її заспівати, про що шкодує й досі.
На початку 90 рр. Галина переїжджає на батьківщину свого чоловіка, одесита Яна Садковського і працює в Одеській філармонії. У 2001 р. Галина має великий успіх у ювілейному концерті пам'яті Анни Герман в Москві, де знайомиться з чоловіком і сином Анни Герман. Пізніше Галина їде на запрошення до Польщі (2002 р), бере участь в конкурсі і завершує Гала-концерт зірок польської естради в м. Зелена-Гура на Першому загальнопольському Фестивалі «Танцюючі Еврідіки», відвідує в Варшаві мати Анни Герман пані Ірму, яка дуже високо, як і чоловік Анни Герман, оцінила талант Галини. В цьому ж році Галина отримує пропозицію від польської фірми звукозапису «Польське награння» записати альбом з піснями Анни Герман, а також запрошення на гастролі до Польщі. У 2003 р Галина Невара бере участь у відкритті Іменної Зірки Анни Герман в концертному залі «Росія» на Площі Зірок і співає в пам'ятному Гала-концерті.
З 2003 р. Галина Невара постійна учасниця музичного ретро-проекту «Імена всіх часів» (Москва). До 70-річчя Анни Герман в 2006 р. був організований гастрольний тур по містах Росії і колишнього СРСР з провідними артистами естради. У 2007 р виступає в Юрмалі в знаменитому залі «Дзінтарі», де публіка зустріла співачку стоячи. Виступає в кращих концертних залах Москви і в театрі естради. Музичним проектом «Імена на всі часи» випущено кілька дисків з піснями Галини Невари, а також в Україні (в Києві). Як і раніше, багато виступає, радує шанувальників свого таланту, сповнена творчої енергії, працює над новими піснями і програмами.